Co je hybridní cloud

Hybridní cloud (anglicky Hybrid cloud computing) je cloudové řešení, které důmyslně kombinuje model nasazení jak veřejného cloudu, tak i privátního cloudu a navenek působí jako jeden funkční a konzistentní model po celou dobu životního cyklu.

Předností hybridního cloudu je to, že spojuje klady obou známých modelů. Rychlost a flexibilitu veřejného typu + kontrolu a zabezpečení privátního typu.

Existuje tedy mobilní i webový přístup k samotnému rozhraní aplikací a zároveň jsou za pomoci hybridního cloudu chráněna citlivá firemní data.

Kdy může být vhodný čas pro přechod na hybridní cloud?

Např. v momentě, kdy společnost vlastní novější i starší fyzické servery, protože jedna skupina serverů se může nechat u společnosti a druhá se přesune do serverovny, splňující technologický standard Tier.

Hybridní cloud tak velice chytrým řešením propojuje firemní servery společně s cloudovými. Správce serveru už jen dále individuálně konfiguruje, co a jak půjde přes servery firmy a co přes cloudové servery.

Činnost velkých i menších společností nutně vyžaduje flexibilní a škálovatelnou infrastrukturu IT, kterou je možno spravovat co nejefektivněji.