Co je firemní server

Firemní server musí poskytnout např. provoz obchodních aplikací, zálohování a archivaci dat, sdílení tiskáren či ukládání datových objemů neboli věci, které umožní bezpečný chod v každém pracovním dnu v rámci jedné firmy. Často nejlepší řešením je nákup nového serveru či jeho sestavení.

Otázka výběru vhodného serveru do firmy je důležitým bodem, od kterého se bude následně odvíjet provozuschopnost budoucí správy celé IT infrastruktury.

Dalším řešením může být pořízení tzv. repasovaného serveru, což ocení především začínající firmy s omezeným finančním rozpočtem do složky IT. Na druhou stranu to ale nemusí být vždy tou nejšťastnější volbou pro plnohodnotnou funkcionalitu spolehlivého firemního serveru.

Kvalitně zvolený firemní server je základ

Nevhodně zvolený server může v budoucnosti způsobit nemalou a často i neočekávanou finanční zátěž pro firmu.

Dokonce i malý server je úspornější a výhodnější volbou než nasazení i hardwarově „výkonnějšího“ PC v roli serveru.

Vložení potřebných investic pro pořízení základního serveru pro firmu a funkční počítačové sítě je potřeba už u malé lokální firmy, která má cca dvanáct lidí.

Pro velké i malé společnosti, které nemají potřebné znalosti o IT nebo čas, který by tomu mohly věnovat, protože se musí starat o spoustu svých vlastních firemních záležitostí, je lepší uvažovat o pronájmu serveru u již zavedené IT společnosti na trhu s doložitelnými referencemi, která se postará i profesionální monitoring serveru.