Co je to malý server

Malé servery neboli microservery jsou praktickým a snadno dostupným řešením pro spolehlivost pracovního provozu v každé menší firmě či společnosti.

Tento předpoklad se odvíjí od obecně známého postřehu, který říká, že opravdu ne každá společnost musí mít v serverovně uskladněn server se čtyřmi a více procesory, což se týká opravdu především těch nejmenších.

Pro takovou malou firmu bude bohatě stačit na plnohodnotný provoz malý jednoprocesorový server, kdy ceny takovýchto malých serverů se dnes už pramálo liší od cen za klasické PC, které můžeme najít v každé běžné firemní kanceláři.

Výhody malého serveru?

Jako výhoda může být vnímáno i to, že takový malý server nutně nepotřebuje svého osobního správce, protože to vše a ještě víc hravě zvládne dobře zvolený outsourcing v oblasti IT.

Použití normálního počítače pro funkci serveru není příliš šťastným krokem z toho důvodu, že na takovém počítači nejsou zajištěny potřebné technologie pro zvýšení spolehlivosti datového provozu a možnost bezpečného zálohování dat.

Proto i malý server je často ekonomičtějším, a co se týče provozu i rozumnějším krokem, než nemít server žádný či suplovat jeho roli na běžném kancelářském PC.