Co je repasovaný server

Repasovaný server je typ serveru, který byl již po nějaké časové období plně využíván a následně byly jeho jednotlivé hardwarové komponenty nově repasovány (opraveny) a pročištěny.

U seriózních prodejců repasovaného zboží (což mohou být mimo serverů např. mobily, notebooky atd.) projde daný výrobek kromě výměny jeho součástí také kompletní kontrolou a novým odzkoušením svého chodu.

Pokud jsou testy vyhodnoceny pozitivně, tak je výrobek dodán znovu na trh a nabídnut uživatelům k dalšímu používání.

Volba repasovaného serveru dává nejvíce smysl u začínajících společností, které si zatím nemohou dovolit investovat do poměrně drahého nového výkonného firemního serveru.

Repasované servery jedině certifikované

Repasované servery, které jsou důvěryhodně certifikované od prodejců, mohou značně uspořit náklady firmy a zároveň dodat rozumný základ pro poskytování přijatelné úrovně služeb.

Dobrým tipem pro případný nákup kvalitních repasovaných serverů, je důkladné ověření si spolehlivosti a obecného renomé vybrané společnosti, která repasované prvky na trhu prodává a projít si například i výsledky provedených testů.

Někteří prodejci na trhu nabízejí i jen „použité“ servery, které nebyly v žádném ohledu nijak dále repasovány. Jejich nákup pak může být často velkou neznámou, protože k nim nejsou dostupné vyhotovené certifikace a provedené testy.