Co je technická podpora

Termín technická podpora (z anglického slova helpdesk) znamená v odvětví informační technologie odborně vedenou pomoc koncovému uživateli.

Celkový rozsah a míra plnění technické podpory mezi dodavatelem a firmou je standardně dojednán v rámci smluvních podmínek SLA. Technická podpora může být jak fyzicky kontaktním místem, tak i softwarovým prostředkem. Často také komunikační akt mezi oběma stranami probíhá e-mailovou cestou či za použití telefonické linky - hotline

Hlavním přínosem podpory (nezávisle na způsobu komunikace a samotné výchozí platformy – místo či software) je vysoký stupeň časové mobility při hledání efektivního řešení, které odpoví patřičně na vznesený uživatelský dotaz.

Co vše by měl znát a umět pracovník technické podpory?

Pracovník technické podpory musí být tedy velmi zkušeným člověk v IT oblasti, aby si dokázal poradit z různými problémy, jako např. vysvětlení chybových hlášení, navržení opravného postupu a obecně zodpovídání na jakoukoli otázky týkající se softwarových nástrojů a hardwarových komponent, které z jistého důvodu přestaly být pro uživatele interoperabilními sami mezi sebou.

Do kompetence odborného poradce patří také znalost periferií jako např. USB disků, scannerů či tiskáren.

Kvalitní a profesionální technická podpora, která opravdu dostojí ve skutečnosti svým garantovaným činům v smlouvě SLA, je dobrým reprezentativním článkem každé společnosti věnující své podnikatelské úsilí do IT.