Webdesign

Webdesign je proces z oblasti tvorby internetových stránek a aplikací. Zahrnuje návrh logicky provázené webové struktury (odborník na online marketing) a kreativního grafického uspořádání webové prezentace (grafik), její naprogramování a uvedení do stabilního provozu (programátor).

Cílem webdesignu např. v obchodní sféře jsou webové stránky, které jsou pro uživatele přehledné, ale i zajímavější a lépe zapamatovatelnější než tzv. webovky konkurenční firmy na Internetu.

Webdesign je tedy proto v současnosti velmi vyhledávanou službou, protože internetové prezentace mají důležitý význam při prezentaci firmy, jejich produktů a služeb. Spolu s webdesignem je často spojováno i metodika práce SEO (Copywriting, linkbuilding, PPC atd.) neboli optimalizace pro internetové vyhledávače.

Pro SEO je např. dnes velmi také důležité, aby webdesigner měl v designové šabloně připraven už i rovnou responzivní web designový návrh (Přehledné prohlížení stránek i na jiných zařízení jako např. mobily či tablety).

Jak se pozná kvalitní webdesign? 4 základní ukazatele!

Odvrácená strana dokonalého webdesignu! Pozor na pharming!

Bohužel i tvorba WWW stránek může sloužit pro ne-etické chování v rámci kyberprostoru. A jedním z největších nebezpečí na poli kyberkriminálních přečinů a webdesignové tvorby je pharmingová metoda – vytvoření falešné webové stránky.

Pharming je založen na tom, že se uživateli nabídne na první pohled stejná podoba stránky, jakou např. má jeho banka. Uživatel nic nepozná, přihlásí se do bankovnictví a kybernetický útočník získává důležité přístupové údaje!