Co je managed server

Často se jedná o logicky nejdražší druh serverhostingu, protože touto hostingovou variantou svěřuje uživatel veškerou péči o server do rukou daného poskytovatele.

Na druhou stranu ale lze díky komplexnosti služby managed server výhodně ušetřit na vynaložených nákladech v oblasti IT, protože o chod serveru, zálohování a aktualizaci dat se starají zkušení odborníci.

Managed server je velmi hojně využívaným řešením, a to především společnostmi, které nemají ke správnému provozu serveru jak potřebné znalosti, tak ani dostatek času a lidí, kteří dané problematice IT spolehlivě rozumí.

Díky managed serveru je zajištěn nákup, správa, servis a umístění serveru v datacentru poskytovatele. Managed server je tedy ve své podstatě spravovaný dedikovaný server

Proč zvažovat pořížení managed serveru?

V momentě, kdy se člověk rozhodne pro spuštění ambiciózního internetového projektu nebo zprovoznění vlastního internetového obchodu (e-shop), tak pověření o kompletní monitoring a správu serveru u spolehlivého poskytovatele je velkou časovou úlevou, protože se člověk může plně věnovat jen čistě svému podnikatelskému záměru a netrápit se věcmi typu, jako je např. potřeba softwarových updatů atd.

Neboli jinak řečeno, v případě toho, že je nutné mít data spolehlivě pod dohledem, a to po dobu 24h týdně a 365 dní v roce, tak je managed server bezkonkurenční jedničkou v rámci všech nabízených druhů jednotlivých serverhostingů.