Co je to virtualizace PC

Virtualizace PC je pojmenování pro proces, kdy na jednom osobním počítače je virtuálně přítomno několik dalších speciálně nakonfigurovaných virtuálních počítačů, které může uživatel pro své potřeby v současné chvíli dále specificky využívat.

Což je například zajímavé řešení v momentě, kdy uživatel pro svoji práci rychle potřebuje, aby každý vytvořený virtuální počítač např. využíval možnosti jiného operačního systému a měl také nastavené odlišné výkonnostní a funkcionální parametry.

Virtualizaci PC se dobře hodí pro testování různých operarčných systémů

Pro rychlou virtualizaci PC se dá volně použít i různé open source operační systémy, které se dají nalézt na Internetu, ale pro použití operačního systému např. Microsoft Windows, tak poté musí uživatel počítat, že i virtuální počítač potřebuje ke své správné funkci svojí vlastní licenci.

Velkou výhodou virtualizace PC je následně i to, že když uživatel skončí např. se zamýšlenou prací na virtuálním stroji, tak vše se dá de facto jedním kliknutím rychle smazat a virtuální PC tak ukončit či případně vytvořit nový.

Pokud člověk potřebuje např. pro své firemní či soukromé uživatelské potřeby poradit či provést odborný postup virtualizace vašeho PC, tak je dobré využít služeb a rad zkušených odborníků v oblasti IT.