Záloha dat

Záloha dat bývá nedílnou součástí každé firmy na konci roku ne-li měsíce. Máme hned několik důvodů proč zálohovat data. Pokud s někým sdílíte počítač, může se stát, že vám data druhý uživatel nevědomky smaže, navíc se disk může poškodit už jen sám od sebe.

Další faktory jsou již hůře kontrolovatelné a spojují se s vědomím útokem na vaše data. Takovému útoku vás může vystavit trojský kůň, hacker a nesmíme zapomínat na přírodní vlivy jako požár, voda a blesky.

Princip zálohy dat

Záloha dat může probíhat několika systémy a nejlépe jejich kombinací. Data můžete zálohovat hned na několika zařízeních, jako jsou přenosná media CD, DVD, flash karty. Dále síťové disky v podobě speciálních zařízení nebo klasického počítače, které se navzájem propojují a vznikají složitější zálohovací servery.

Nejsou to ale jen data, které potřebují zálohovat. K bezproblémovému obnovení dat patří i záloha systému, záložek, grafického rozhraní a všeho co se od počátku instalace na počítači změnilo. Od zálohovaných dat je požadováno jednoduchý a rychlý přístup.